Toprakkale 30.11.2013 08:09:05 0

Hanımlar pazarda el emeği ürünlerini satacak

Toprakkale Belediyesi ile Osmaniye İşkadınları Derneği (İŞKAD) tarafından ortaklaşa organize edilen "Hanımeli" pazarı düzenlenen törenle açıldı.

Toprakkale Belediyesi ile Osmaniye İşkadınları Derneği (İŞKAD) tarafından ortaklaşa organize edilen "Hanımeli" pazarı düzenlenen törenle açıldı.

 

Toprakkaleli kadınlar, belediyenin kendilerine tahsis ettiği pazarda, aile bütçesine katkı sunmak amacıyla ürettikleri el işi ürünleri satacak.

 

İŞKAD Başkanı Feride Demir, açılış töreninde yaptığı konuşmada, engelli, yaşlı, dul, yetim ve muhtaç, herkese bugüne kadar yardımcı olduklarını, bundan sonrada yardımcı olmaya devam edeceklerini söyledi.

 

Türkiye'de insanların artık iş hayatına daha fazla katılmasının önem taşıdığını vurgulayan Demir, "Hanımlarımıza evinde ürettiklerini, vergisiz pazarda satma imkanını getirdik. Kadınlarımız da girişimci olsun projesi ile girişimcilik semineri verdik. Bu seminerde hanımların evlerinde ürettikleri el ürünlerini satamadığını tespit ettik. Bu nedenle Hanımeli pazarını amcaya karar verdik. Kadın ruhu olan toplumsal girişimciliğin geliştirilmesi amacıyla, Toprakkaleli kadınların evlerinde yaptığı el emeği göz nuru ürünleri kurulacak bir pazarda satarak aile bütçesine katkı sunmalarını hedefledik" dedi.

 

Demir, pazarda, yöresel ürünler ile el sanatları ürünlerin de yer alacağını anlattı.

Konuşmanın ardından, Hanımeli pazarının açılışı yapıldı. Mehmet Ali Ulugöl