Sumbas 10.02.2014 21:35:49 0

Köylüleri Dolandırdılar İddiası

Osmaniye?nin Sumbas ilçesine bağlı Armağanlı köyünde, köye gelen kişiler tarafından işe girdirmek vaadiyle dolandırıldıklarını iddia eden köylüler, yetkililerden yardım bekliyor.

Osmaniye?nin Sumbas ilçesine bağlı Armağanlı köyünde, köye gelen kişiler tarafından işe girdirmek vaadiyle dolandırıldıklarını iddia eden köylüler, yetkililerden yardım bekliyor.

 

İddiaya göre, Adana'da şirket sahibi olduğunu belirten Fahrettin Ö. Yanına Adana'da ikamet eden aslen Armağanlı köyünden olan Mehmet G.'yi de alarak Armağanlı köyüne geldi.

 

Köy meydanında gençleri toplayan Mehmet G., köydeki işsiz gençlere Fahrettin G.nin özel bir şirketin sahibi olduğunu ve kendilerini Adana İncirlik üssündeki havaalanına güvenlik görevlisi olarak işe alacağını, işe girmek isteyenlerin 2 bin TL vermesi gerektiğini söyledi.

 

Daha önceden tanıdıkları Mehmet G.'ye güvenen 7 kişi 2'şer bin TL bularak parayı verdi. Aradan geçen 2 ay zaman zarfında parayı verdikleri Mehmet G.'ye ve Fahrettin Ö.'ye ulaşamayan gençler dolandırıldıklarını anladı. AdanaSumbas ve çevresinde bu kişilerin toplam 57 kişiden işe girdirmek vaadiyle para topladıklarını ve dolandırıldıklarını iddia eden İsmail Olum adlı kişi "Ben ilkokul mezunuyum. Yasal olarak güvenlik sertifikam yok ve ilkokul mezunlarının alamayacağını biliyordum. Ancak bizden para alan bu kişiler biz sana güvenlik sertifikası da alırız sen dert etme dediler. Dolandırıldık, yetkililerden yardım istiyoruz" dedi.

 

Aynı köyden bir başka mağdur Cengiz Olum ise "Evliyim işe ihtiyacım var. Ben 2 bin TL'yi bu kişilere vermek için arkadaşımdan borç para aldım. Bizden parayı alan bu kişiler ortalıkta yok. Bize verdikleri telefon numaraları ise aradığımızda kullanılmamaktadır diyor. Allah rızası için yetkililer bize yardım etsin" şeklinde konuştu. Selçuk Savran