Kadirli 14.03.2014 08:13:01 0

İstiklal marşını güzel okuyanlar ödüllendirildi

Kadirli ilçesinde, Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV) şubesi tarafından liseler arası ödüllü İstiklal Marşı'nı güzel okuma yarışması düzenlendi.

Kadirli ilçesinde, Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV) şubesi tarafından liseler arası ödüllü İstiklal Marşı'nı güzel okuma yarışması düzenlendi.

 

Lise öğrencilerin katıldığı yarışmanın finali Devlet Bahçeli Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Canbolat, yarışmaya katılan tüm öğrencilere başarılar dileyerek, hepsinin gönüllerde birinci olduğunu söyledi.

 

TÜRKAV Şube Başkanı Necati Akgöllü ise İstiklal Marşı'nın Kabulü'nün 93. yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma etkinlikleri kapsamında, belediyenin desteği ile düzenledikleri ödüllü liseler arası İstiklal Marşı'nı güzel okuma yarışmasına katılan tüm öğrencilere teşekkür etti.

 

Belediye Başkanı Ömer Tarhan ise sosyal, kültürel ve sportif alanda örnek bir belediyecilik hizmeti verdiklerini ifade ederek, yarışmaya katılan öğrencilere başarılar diledi.

 

Öğrenciler, edebiyat öğretmenlerinden oluşan jüri karşısında İstiklal Marşı'nın tamamını ezbere okuyarak en yüksek puanı almak için birbirleriyle yarıştı.

Jüri üyeleri, öğrencilerin vurgu, durak ve tonlamayı kullanma, kılık-kıyafet düzeni, jest ve mimikleri kullanma, şiirin temasının kavranması ve hissettirilmesi, sözü ezgisine göre okuma, şiire kattığı yorum, heyecan kontrolü ve sahneye hakimiyet kriterlerini göz önüne alarak 10 üzerinden puan verdiler.

 

Yarışmada, birinci Ticaret Meslek Lisesi öğrencisi Nurullah Saraç, ikinci Osman Gazi Anadolu Lisesi öğrencisi Esra Karataş ve üçüncü ise Anadolu öğretmen Lisesi öğrencisi İmran Bucak oldu.

 

Dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol tarafından verildi. Menderes Özat