Gündem 23.02.2021 15:58:00 0

“Müzik susmasın, ozanlar susmasın”

Türkistan Edebiyat ve Sanat Derneği Genel Başkanı Ferhat Er, Kovid-19 salgınından en fazla sanat camiasının zarar gördüğünü söyledi.

Türkistan Edebiyat ve Sanat Derneği Genel Başkanı Ferhat Er, Kovid-19 salgınından en fazla sanat camiasının zarar gördüğünü söyledi.

Yaklaşık bir yıldır devam eden Kovid-19 salgınında evlerine ekmek götürmek zorunda olan fakat ekonomik olarak zorluklar yaşayan sanatçıların olduğunu söyleyen Başkan Er, Türkiye’ nin  her yanından sanatçıların sesini duyurmak için kendileriyle iletişime geçtiğini söyledi.

Tüm siyasi partileri sanatçıların sesini duyurmaya çağıran Er; “Pandemi nedeni ile etkinlik yapılamıyor, seslerini duyuramayan Müzik emekçilerinin sesine ses olmak için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Buradan bütün sanat camiası adına şunu demek istiyorum, hiçbir siyasi parti gözetmeden sanat camiasına yardım edin. Müzik susmasın, ozanlar susmasın, şairlerin kalemi kırılmasın. yasaklar kalkar kalkmaz Türkistan Edebiyat Ve Sanat Derneği Genel Merkezi olarak sesimizi duyurmak için basın toplantıları yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Sanat camiasının dertlerine çare aramak için gerekli tüm makamlarla iletişim halinde olduklarını ifade eden Başkan Er;” Müzik hayatımızın bir parçasıdır. ozanlar susarsa, ezanlar susar. Sessiz  bir ülke istemiyorsak söylediklerimize kulak verin ve gereken ne ise hep beraber yapalım birliğe beraberliğe en çok ihtiyacımız olduğu şu günlerde gelin sanatın ayakta kalması için çalışalım.” açıklamasını yaptı.

Türkistan Edebiyat Ve Sanat Derneği