Gündem 16.06.2021 09:45:00 0

Üniversitemizin daha çok tercih edilmesi için çalışıyoruz

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Rektörü Prof.Dr.Turgay Uzun, tercih yapacak yeni öğrenci adaylarına rehberlik eden rehber öğretmenlere yönelik üniversite tanıtım toplantısı düzenledi.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Rektörü Prof.Dr.Turgay Uzun, tercih yapacak yeni öğrenci adaylarına rehberlik eden rehber öğretmenlere yönelik üniversite tanıtım toplantısı düzenledi.

Uzun, OKÜ 15 Temmuz Şehitler Amfisindeki toplantıda, akademisyenler tarafından öğrencilerin üniversiteyi tercih edebilecekleri bölümler, iş imkanları ve üniversitedeki sosyal yaşam hakkında bilgiler verdi.

Öğrencilerin tercih imkanlarını OKÜ lehine değiştirmek adına tanıtım faaliyetlerinde bulunduğunu ifade eden Uzun, şunları kaydetti:
“Bu noktada öğretmenlerimizin ve Milli Eğitim Bakanlığı’mızın değerli yöneticilerinin katkısı oldukça önemli olacak. Bunun bilincindeyiz. Bu süreci bu yüzden birlikte yönetme arzusu içerisindeyiz. Amacımız burada Üniversitemizin daha çok tercih edilmesini sağlamak. Bunu sağlayarak hem bölgemize hem ilimize önemli katkılar sağlayacağımızı düşünüyoruz. Öğrencilerimiz için hassas olan bu tercih döneminde, ailelerin ve özellikle de rehber öğretmenlerimizin etkileri çok büyük oluyor, tercihler büyük ölçüde de bu şekilde şekilleniyor. O yüzden sizlerin katkısını bekliyoruz. Tercih noktasında neler yapabiliriz, sahip olduğumuz araçları daha nasıl etkin bir şekilde kullanabiliriz, bunu da tartışabilir ve değerlendirmesini yapabiliriz. Sonuçta daha etkin bir biçimde Üniversitemizin daha çok tercih edilmesini sağlayabiliriz.”
Toplantı, soru cevap şeklinde devam etti.
15 Temmuz Şehitler Amfisi’nde düzenlenen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mulla Katık, OKÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, Prof. Dr. Coşkun Özalp, İlçe Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürleri ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde ortaöğretim düzeyinde görev yapan Rehber Öğretmenler katıldı. OKÜ