Gündem 17.06.2021 08:49:00 0

Uzun, canlı yayında OKÜ’nün avantajlarını anlattı

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Rektörü Prof.Dr.Turgay Uzun, Radyo80 ve Gündem80’in facebook sayfalarında canlı yayın konuğu oldu.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Rektörü Prof.Dr.Turgay Uzun, Radyo80 ve Gündem80’in facebook sayfalarında canlı yayın konuğu oldu.

Rektör Uzun, Şükrü Tozluklu'nun sunuculuğunu yaptığı programda, tercih yapacak öğrencilerin neden OKÜ'yü seçmeleri gerektiğini anlattı.

OKÜ ve Osmaniye'yi daha ileriye taşıma çabası içerisinde olduğunu belirten Uzun, şunları söyledi, “Osmaniye’de olmak ve Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü olmak gurur verici. Öğrencilerimizin Üniversiteye gelmesiyle birlikte önemli bir değişiklik olacak, OKÜ öğrencisi olmak büyük bir kazanımdır. Bu bölgede farklı bir noktadayız. Daha güçlü olduğumuz alanlar var. Bölgenin en başta gelen Üniversitesi olmanın yanı sıra ulusal ve uluslararası alanda da adından söz ettiren bir Üniversite olacağız. O nedenle Üniversite Osmaniye’nin Üniversitesidir. Burada ortaya çıkacak her türlü ürünler katkılar Osmaniye’ye ait olacak.  Biz bunu nasıl artırabiliriz bunun plan ve programlarını yapıyoruz. Ben modern çağdaş dünyadaki üniversite sisteminin Osmaniye’de geçerli olmasını hayal ediyorum. Bu anlamda da bölgemize baktığımızda burada sanayi güçlü, o zaman bu sanayi ile Üniversite işbirliğini arttırmamız lazım. Bunun için kolları sıvadık ve arkadaşlarımızla birlikte hazırlıkları yaparak çok sayıda işbirliği protokolleri imzaladık. Bu protokollerin amacı öncelikle öğrencilerimizin teknik anlamda eğitim öğretimlerini sürdürürken onların uygulama ile tanışmalarını sağlamak, diğer yandan firmaların kendi üretim süreçlerini geliştirmeleri gerekiyor ki rekabet etme, üretim kapasitelerini artırıp koruyabilsinler, o nedenle Üniversitemizdeki öğretim üyelerimizin sahip oldukları bilgi birikimleri onların AR-GE faaliyetleri içinde bir fırsat oluşturmaktadır'' dedi. OKÜ